Hammarby Hockey har de senaste veckorna haft en insamling för framtiden på hemsida och sociala medier. Detta har genererat en hel del. Nu väljer även Bajen Fans att stötta hockeyn.
Bajen Fans har öppnat en tillfällig webbshop där de säljer ut flertalet souvenirer. Alla pengar tillfaller Hammarby Hockey.
Så här skriver Bajen Fans på sin hemsida
Efter stor efterfrågan har vi nu äntligen fått till en temporär hemmasnickrad lösning där ni kan beställa souvenirer via vår hemsida! Klicka er in på länken nedan och lägg er beställning så återkommer vi med en bekräftelse via mail på att vi har allt i lager så snart vi har möjlighet. Betalning sker sedan först efter att vi bekräftat er beställning.
Webbshopen kommer hålla öppet från torsdag 26 mars och en tid framåt, där alla intäkter till en början tillfaller Hammarby Hockey i kampen om överlevnad.
Fri frakt för medlemmar vid beställningar för 400 kr eller mer.
Just nu uppe i 30.000 kronor
Så, passa på att haffa en tischa eller en tröja och stötta samtidigt hockeyn!
Just nu är de uppe i 30.000:- men det kan vi gemensamt öka till minst det dubbla!
Klicka på länken nedan för att komma till webbshopen.
https://www.bajenfans.se/nyheter/bajen-fans-oppnar-tillfallig-webbshop/