Truppen 2021/2022

#30 Philip Nilsson

Målvakt

Moderklubb: Nordia HC
Född: 2001
Kom från: Tyresö/Hanviken

#35 Elliot Vall Hallin

Målvakt

Moderklubb: Göta/Traneberg
Född: 2001
Kom från: Piteå HC J20

 

#3 Philip Fridh

Back

Moderklubb: Hanviken
Född: 2001
Kom från: Hanviken

#4 Adam Holmqvist Lindarv

Back

Moderklubb: Huddinge IK
Född: 2000
Kom från: Olofström

#5 Elias Rongione

Back

Moderklubb: Västerhaninge IF
Född: 1999
Kom från: Edson Aeros

#21 Doglas Dahling Barger

Back

Moderklubb: Flemingsbergs IK
Född: 2001
Kom från: Tumba

#28 Morgan Melker

Back

Moderklubb: Flemingsbergs IK
Född: 2001
Kom från: Hammarby IF J20

#37 Robin Lindström

Back

Moderklubb: Huddinge IK
Född: 2000
Kom från: Tumba

#40 Melvin Lidberg

Back

Moderklubb: Timrå
Född: 2002
Kom från: Piteå HC J20

#9 Sammy Andersson

Forward

Moderklubb: Järpens IF
Född: 2000
Kom från: Trollhättans HC

#10 Viktors Jasunovs

Forward

Moderklubb: SK Riga
Född: 2000
Kom från: Göta/Traneberg IK

#11 Måns Hallén Seppänen

Forward

Moderklubb: Djurgårdens IF
Född: 2002
Kom från: Hammarby J20

#18 Jonas Löfgren

Forward

Moderklubb: Nynäshamns IF
Född: 2000
Kom från: Segeltorp

#19 William Ehn

Forward

Moderklubb: Östersund IK
Född: 2000
Kom från: Trollhättans SK

#22 Jonathan Queckfeldt

Forward

Moderklubb: Järpen IF
Född: 2000
Kom från: Trollhättan SK

#24 Gustav Klingström

Forward

Moderklubb: IFK Salem
Född: 1999
Kom från: Haninge Anchors

#26 Robin Kokkonen*

Forward

Moderklubb: Flemingsberg SK
Född: 1995
Kom från: Nybro Vikings IF

#34 Ricky Bredberg

Forward

Moderklubb: Njurunda SK
Född: 2000
Kom från: Fresno Monsters

#46 Linus Lindahl

Forward

Moderklubb: Älta IF
Född: 2001
Kom från: Hanviken SK J20

Stefan Gustafsson

Huvudtränare / Head Coach

Max Falk

Målvaktstränare

Tony Hjälmheden

Lagledare / Team Manager

Bo Mårtensson

Materialansvarig / Equipment Manager

Robert Gustafsson

Materialförvaltare / Team Staff

Patrik Westerlund

Materialförvaltare / Sjukvård / Team Staff / Medicare

Andreas Pettersson

Sportchef / General Manager

Telefon: +46 (0)70 - 766 74 24

Björn Josdal

Videocoach

Philip Olsson

Fystränare

Anders Friberg

Massör

Herr

-

PREL. TRÄNINGSMATCH

Spånga IS IK - Hammarby IF

tisdag 30 augusti
19:00 Från Stan Hallen

Herr

3 - 4

Alltvåan Östra 2021/2022

Sudrets HC - Hammarby IF

lördag 5 mars
16:00 Hemse Ishall

Dam

0 - 4

Play Off till SDHL. Kvartsfinal 2:3

Hammarby IF - IF Björklöven

söndag 6 mars
15:30 Zinkensdamms IP

J20

3 - 4

J20 ALLETTAN ÖSTRA

Hammarby IF - Wings HC Arlanda

lördag 26 februari
16:00 SDC-hallen

J18

3 - 2

J18 Allettan Östra

Hammarby IF - Nynäshamns IF HC

söndag 6 mars
18:30 Zinkensdamms IP