Vi välkomnar J BIL som ny sponsor & samarbetspartners.
De representanter för J BIL som vi har haft kontakt med genomsyras av sin kärnvärden: Kärlek, Energi och Dynamik. Det passar väldigt bra ihop med oss i Hammarby Hockey.
Vid flera möten har vi diskuterat hur ett bra samarbete ska kunna se ut och vad det ska innehålla. De delar nu vår vision med Hammarby Hockeys Hälsoresa och våra ambitioner som förening.
J BIL har 8 starka varumärken både inom personbil och transportbilar. Peugeot, Opel, Alfa Romeo, Jeep, Citroen, Hyundai, Mazda och Mitsubishi. De finns representerade i Haninge samt ytterligare 4 platser i Stockholm och 3 i Göteborg.
Under 2022 kommer vi nu tillsammans ta fram olika erbjudanden till er supportrar. Vi planerar för en första aktivitet under våren, så står ni i begrepp att byta bil – var beredda, fina erbjudanden är på gång.
Hammarby Hockey välkomnar J BIL in i gemenskapen och uppskattar verkligen ert engagemang. Nu är vi på en gemensam resa och det känns grymt kul och inspirerande. Tillsammans – framåt och uppåt!