Truppen 2018/2019

Sandra Borglycke

Målvakt

Född: 1985
Tidigare klubbar: Västerhaninge, Haninge

Sandra Borglycke på Eliteprospects

Linnea Holterud Olsson

Målvakt

Född: 1996
Tidigare klubbar: Kongsvinger, Vålerenga, Segeltorp, Djurgården, SDE

Linnea Holterud Olsson på Eliteprospects

Linn Asplund

Back

Född: 1989
Tidigare klubbar: Hanviken, AIK, Haninge

Linn Asplund på Eliteprospects

Chris Engzell

Back

Född: 1986
Tidigare klubbar: AIK, Brynäs, MB, Segeltorp, SDE

Chris Engzell på Eliteprospects

Henny Franzén

Back

Född: 1994
Tidigare klubbar: Flemingsberg, Ormsta, Segeltorp, SDE

Henny Franzén på Eliteprospects

Cecilia Libassi

Back

Född: 1990
Tidigare klubbar: Västerhaninge, Segeltorp, Haninge

Cecilia Libassi på Eliteprospects

Pernilla Sandström

Back

Född: 1994
Tidigare klubbar: Sundsvall/Timrå, Njurunda, Timrå, Södertälje

Pernilla Sandström på Eliteprospects

Veronica Gifting

Forward

Född: 1981

Veronica Gifting på Eliteprospects

Johanna Blomkvist

Född: 1996
Tidigare klubbar: VIK Västerås HK, Sandvikens IK, Färjestad BK.

Johanna Blomkvist på Eliteprospects 

Julia Avelin

Forward

Född: 1993
Tidigare klubbar: SDE

Julia Avelin på Eliteprospects

Elin Eriksson

Forward

Född: 1992
Tidigare klubbar: Västerhaninge, Haninge

Elin Eriksson på Eliteprospects

Linn Hansén

Forward

Född: 1989
Tidigare klubbar: Järfälla, SDE

Linn Hansén på Eliteprospects

Mikaela Karlsson

Back/Forward

Född: 1995
Tidigare klubbar: Brown University

Mikaela Karlsson på Eliteprospects

Linnea Örnqvist

Forward

Född: 1999

Tidigare klubbar: Huddinge, Södertälje, Segeltorp

Linnea Örnqvist på Eliteprospects 

Lennart Älgekrans

Huvudtränare

Lennart Älgekrans på Elite Prospects

Robert Nyqvist

Assisterande lagledare

Herr

-

HOCKEYTVÅAN FORTS ÖSTRA B

Hammarby IF - EJ FASTSTÄLLT

lördag 31 december
23:59 EJ FASTSTÄLLT

Dam

-

Damettan Östra

Almtuna IS - Hammarby IF

lördag 31 december
00:05 Upplands Bilforum Arena

J20

-

J20 DIV 1 ÖSTRA B FORTS

Hammarby IF - EJ FASTSTÄLLT

lördag 31 december
23:59 EJ FASTSTÄLLT

J18

-

J18 Div 1 Östra C

Älta IF - Hammarby IF

onsdag 30 november
20:00 Ältahallen

DamJunior

-

DAMJUNIOR REGION ÖST

Sollentuna HC - Hammarby IF

lördag 3 december
17:30 SVEAB Arena

Herr

6 - 2

HOCKEYTVÅAN ÖSTRA B

Haninge Anchors HC - Hammarby IF

fredag 25 november
19:00 Torvalla Ishall

Dam

2 - 0

Damettan Östra

Hammarby IF - Haninge Anchors HC

onsdag 23 november
19:30 Zinkensdamms IP

J20

4 - 5

J20 DIV 1 ÖSTRA B

Flemingsbergs IK - Hammarby IF

lördag 26 november
17:00 Visättra Ishall

J18

3 - 2

J18 Div 1 Östra C

Tyresö Hanviken Hockey - Hammarby IF

söndag 20 november
17:30 Tyresö Ishall

DamJunior

DAMJUNIOR REGION ÖST

Linköping HC - Hammarby IF

söndag 27 november
14:00 Arena Grosvad

Dam – Instagram