Truppen 2018/2019

Sandra Borglycke

Målvakt

Född: 1985
Tidigare klubbar: Västerhaninge, Haninge

Sandra Borglycke på Eliteprospects

Linnea Holterud Olsson

Målvakt

Född: 1996
Tidigare klubbar: Kongsvinger, Vålerenga, Segeltorp, Djurgården, SDE

Linnea Holterud Olsson på Eliteprospects

Linn Asplund

Back

Född: 1989
Tidigare klubbar: Hanviken, AIK, Haninge

Linn Asplund på Eliteprospects

Chris Engzell

Back

Född: 1986
Tidigare klubbar: AIK, Brynäs, MB, Segeltorp, SDE

Chris Engzell på Eliteprospects

Henny Franzén

Back

Född: 1994
Tidigare klubbar: Flemingsberg, Ormsta, Segeltorp, SDE

Henny Franzén på Eliteprospects

Cecilia Libassi

Back

Född: 1990
Tidigare klubbar: Västerhaninge, Segeltorp, Haninge

Cecilia Libassi på Eliteprospects

Pernilla Sandström

Back

Född: 1994
Tidigare klubbar: Sundsvall/Timrå, Njurunda, Timrå, Södertälje

Pernilla Sandström på Eliteprospects

Veronica Gifting

Forward

Född: 1981

Veronica Gifting på Eliteprospects

Johanna Blomkvist

Född: 1996
Tidigare klubbar: VIK Västerås HK, Sandvikens IK, Färjestad BK.

Johanna Blomkvist på Eliteprospects 

Julia Avelin

Forward

Född: 1993
Tidigare klubbar: SDE

Julia Avelin på Eliteprospects

Elin Eriksson

Forward

Född: 1992
Tidigare klubbar: Västerhaninge, Haninge

Elin Eriksson på Eliteprospects

Linn Hansén

Forward

Född: 1989
Tidigare klubbar: Järfälla, SDE

Linn Hansén på Eliteprospects

Mikaela Karlsson

Back/Forward

Född: 1995
Tidigare klubbar: Brown University

Mikaela Karlsson på Eliteprospects

Linnea Örnqvist

Forward

Född: 1999

Tidigare klubbar: Huddinge, Södertälje, Segeltorp

Linnea Örnqvist på Eliteprospects 

Lennart Älgekrans

Huvudtränare

Lennart Älgekrans på Elite Prospects

Robert Nyqvist

Assisterande lagledare

Dam

-

DamEttan Fortsättning Östra

AIK 2 - Hammarby IF

torsdag 29 februari
19:30 Ulriksdals IP Hall 3

Livestream

J20

-

Play off till kvalserie Regional Öst

Hammarby IF - Visby/Roma HK

lördag 2 mars
15:00 Kärrtorps IP

Livestream

J18

-

J18 Allettan Östra

Hammarby IF - Haninge Anchors HC Svart

torsdag 29 februari
19:45 Torvalla B-hall

Livestream

DamJunior

-

Damjunior Grundserie Region Öst

Team Västerort - Hammarby IF

lördag 2 mars
15:00 Grimsta Ishall

Livestream

Herr

5 - 1

PLAY OFF TILL KVAL HOCKEYETTAN

Nacka HK - Hammarby IF

lördag 24 februari
13:40 Nacka Ishall

Livestream

Dam

2 - 3

DamEttan Fortsättning Östra

Hammarby IF - SHK Hockey Club

söndag 18 februari
17:30 Zinkensdamms IP

Livestream

J20

2 - 5

Play off till kvalserie Regional Öst

VisbyRoma HK - Hammarby IF

söndag 25 februari
12:00 Visby Ishall

J18

4 - 2

J18 Allettan Östra

Hammarby IF - Nyköpings SK

söndag 25 februari
13:30 Kärrtorps IP

Livestream

DamJunior

3 - 1

Damjunior Grundserie Region Öst

AIK - Hammarby IF

tisdag 20 februari
19:10 

Livestream