Resultat 2013/2014

Matcher 2013/2014

 

Onsdag 14/8 19.00 Vallentuna Ishall
IF Vallentuna BK – Hammarby 7-1, träningsmatch

Söndag 18/8 17.30 Länna Sport Arena
Haninge Anchors – Hammarby 2-1, träningsmatch

Onsdag 21/8 19.00 Pinbackshallen
Wings HC Arlanda – Hammarby 4-3, träningsmatch

Söndag 25/8 16.00 Pinbackshallen
Wings HC Arlanda – Hammarby 4-4, träningsmatch

Onsdag 28/8 19.00 Åkers Ishall
Åkers/Strängnäs HC – Hammarby 2-6, träningsmatch

Lördag 7/9 15.00 LW-hallen
Hammarby – Hudiksvalls HC 4-5 (str), träningsmatch

Fredag 13/9 19.00 Visby Ishall
Visby/Roma HK – Hammarby 4-2, Division 1D

Söndag 15/9 16.00 Pinbackshallen
Wings HC Arlanda – Hammarby 5-1, Division 1D

Onsdag 18/9 19.00 LW-hallen
Hammarby – Nyköpings HK 2-4, Division 1D

Söndag 22/9 16.00 Gnesta Ishall
Gnesta IK – Hammarby 5-4, Division 1D

Fredag 27/9 19.00 Björkängshallen
Hammarby – Huddinge IK 2-5, Division 1D

Söndag 29/9 16.00 LW-hallen
Hammarby – IFK Tumba 11-4, Division 1D

Onsdag 2/10 19.00 Nacka Ishall
Nacka HK – Hammarby 1-3, Division 1D

Söndag 6/10 16.00 LW-hallen
Hammarby – Väsby IK HK 3-1, Division 1D

Onsdag 9/10 19.00 Vallentuna Ishall
IF Vallentuna BK – Hammarby 4-3 (e.fl), Division 1D

Söndag 13/10 16.00 LW-hallen
Hammarby – Visby/Roma HK 2-6, Division 1D

Onsdag 16/10 19.00 LW-hallen
Hammarby – Wings HC Arlanda 4-5, Division 1D

Söndag 20/10 16.00 Stora Hallen
Nyköpings HK – Hammarby 4-1, Division 1D

Onsdag 23/10 19.00 LW-hallen
Hammarby – Gnesta IK 3-1, Division 1D

Söndag 27/10 16.00 Björkängshallen
Huddinge IK – Hammarby 3-2, Division 1D

Onsdag 30/10 19.00 Ishuset
IFK Tumba – Hammarby 1-2, Division 1D

Söndag 3/11 16.00 LW-hallen
Hammarby – Nacka HK 6-1, Division 1D

Onsdag 6/11 19.00 Vilundaparkens Ishall
Väsby IK HK – Hammarby 5-4, Division 1D

Söndag 10/11 16.00 LW-hallen
Hammarby – IF Vallentuna BK 1-4, Division 1D

Fredag 15/11 18.15 Visby Ishall
Visby/Roma HK – Hammarby 6-2, Division 1D

Söndag 17/11 16.00 Pinbackshallen
Wings HC Arlanda – Hammarby 6-5 (e. fl), Division 1D

Onsdag 20/11 19.00 LW-hallen
Hammarby – Nyköpings HK 4-12, Division 1D

Söndag 24/11 16.00 Gnesta Ishall
Gnesta IK – Hammarby 2-3 (e. str.), Division 1D

Onsdag 27/11 19.00 LW-hallen
Hammarby – Huddinge IK 5-4, Division 1D

Söndag 1/12 16.00 LW-hallen
Hammarby – IFK Tumba 4-2, Division 1D

Onsdag 4/12 19.00 Nacka Ishall
Nacka HK – Hammarby 2-4, Division 1D

Söndag 8/12 16.00 LW-hallen
Hammarby – Väsby IK HK 0-5, Division 1D

Fredag 13/12 19.00 Vallentuna Ishall
IF Vallentuna BK – Hammarby 5-3, Division 1D

Måndag 30/12 15.00 LW-hallen
Hammarby – Södertälje SK J20 6-4, träningsmatch

Fredag 3/1 19.00 LW-hallen
Hammarby – IFK Tumba 4-1, Division 1D fortsättning

Söndag 5/1 16.00 Pinbackshallen
Wings HC Arlanda – Hammarby 2-1, Division 1D fortsättning

Onsdag 8/1 19.00 LW-hallen
Hammarby – Nacka HK 3-1, Division 1D fortsättning

Söndag 12/1 16.00 LW-hallen
Hammarby – Väsby IK HK 4-3 (e. str), Division 1D fortsättning

Onsdag 15/1 19.00 Gnesta ishall
Gnesta IK – Hammarby 2-1 (e. str), Division 1D fortsättning

Fredag 17/1 19.00 Ishuset
IFK Tumba – Hammarby 2-4, Division 1D fortsättning

Söndag 19/1 16.00 LW-hallen
Hammarby – Wings HC Arlanda 3-0, Division 1D fortsättning

Onsdag 22/1 19.00 Nacka ishall
Nacka HK – Hammarby 3-2, Division 1D fortsättning

Söndag 26/1 16.00 Vilundaparkens ishall
Väsby IK HK – Hammarby 0-6, Division 1D fortsättning

Onsdag 29/1 19.00, LW-hallen
Hammarby – Gnesta IK 5-2, Division 1D fortsättning

Fredag 31/1 20.00 Hovet
Hammarby – IFK Tumba (Bajenkvällen 2014) 3-5, Division 1D fortsättning

Söndag 2/2 16.00 Pinbackshallen
Wings HC Arlanda – Hammarby 5-3, Division 1D fortsättning

Onsdag 5/2 19.00 LW-hallen
Hammarby – Nacka HK 5-2, Division 1D fortsättning

Onsdag 12/2 19.00 LW-hallen
Hammarby – Väsby IK HK 6-7 (e. str), Division 1D fortsättning

Söndag 16/2 16.00 Gnesta ishall
Gnesta IK – Hammarby 2-4 , Division 1D fortsättning

 

Herr

-

HOCKEYTVÅAN FORTS ÖSTRA B

Hammarby IF - EJ FASTSTÄLLT

lördag 31 december
23:59 EJ FASTSTÄLLT

Dam

-

Damettan Östra

Almtuna IS - Hammarby IF

lördag 31 december
00:05 Upplands Bilforum Arena

J20

-

J20 DIV 1 ÖSTRA B FORTS

Hammarby IF - EJ FASTSTÄLLT

lördag 31 december
23:59 EJ FASTSTÄLLT

J18

-

J18 Div 1 Östra C

Älta IF - Hammarby IF

onsdag 30 november
20:00 Ältahallen

DamJunior

-

DAMJUNIOR REGION ÖST

Sollentuna HC - Hammarby IF

lördag 3 december
17:30 SVEAB Arena

Herr

6 - 2

HOCKEYTVÅAN ÖSTRA B

Haninge Anchors HC - Hammarby IF

fredag 25 november
19:00 Torvalla Ishall

Dam

2 - 0

Damettan Östra

Hammarby IF - Haninge Anchors HC

onsdag 23 november
19:30 Zinkensdamms IP

J20

4 - 5

J20 DIV 1 ÖSTRA B

Flemingsbergs IK - Hammarby IF

lördag 26 november
17:00 Visättra Ishall

J18

3 - 2

J18 Div 1 Östra C

Tyresö Hanviken Hockey - Hammarby IF

söndag 20 november
17:30 Tyresö Ishall

DamJunior

DAMJUNIOR REGION ÖST

Linköping HC - Hammarby IF

söndag 27 november
14:00 Arena Grosvad