Spelschema och resultat J20 2017 / 2018

Matcher säsongen 2017 / 2018

Datum, tider och spelplatser kan komma att ändras.

Träningsmatcher här…

Seriematcher

J20 Div 1 Östra – Fortsättning

Preliminärt schema: Omg 6 flyttad till 26 jan kl. 20.00. Omg 14 framflyttad en timme.

MDagDatTidMatchRes
 1 Mån8 jan 19.00 Hammarby IF IF – Ekerö IK 3-1
Plats:Zinkensdamms IP
 2 Lör13 jan 15.00 FOC Farsta – Hammarby IF IF 2-8
Plats:Farsta Ishall
 3 Mån15 jan 19.00 Hammarby IF IF – Eskilstuna Linden Hockey 1-4
Plats:Zinkensdamms IP
 4 Lör20 jan 17.30 Segeltorps IF – Hammarby IF IF 3-2
Plats:Segeltorpshallen
 5 Mån22 jan 19.30 Järna SK – Hammarby IF IF 4-0
Plats:Järna Ishall
 6 Fre26 jan 20.00 Hammarby IF IF – Trångsunds IF 4-1
Plats:Zinkensdamms IP
 7Sön 28 jan18.30 Sundbybergs IK / Kista HC – Hammarby IF IF 1-11
Plats:Husby Ishall
8Lör3 feb 13.30 Ekerö IK – Hammarby IF IF 0-2
Plats:Vikingahallen
9Mån5 feb 20.00 Hammarby IF IF – FOC Farsta 4-9
Plats:Zinkensdamms IP
10Tor8 feb19.40 Eskilstuna Linden Hockey – Hammarby IF IF 14-0
Plats:Smehallen
11Lör10 feb 16.00 Hammarby IF IF – Segeltorps IF 8-5
Plats:Zinkensdamms IP
12Mån12 feb 19.00 Hammarby IF IF – Järna SK 0-4
Plats:Zinkensdamms IP
13Lör17 feb 17.30 Trångsunds IF – Hammarby IF IF 6-0
Plats:Stortorpshallen
14Mån19 feb 20.00 Hammarby IF IF – Sundbybergs IK / Kista HC 3-4 (sd)
Plats:Zinkensdamms IP

 

MDagDatTidMatchRes
 1 Lör 7 okt 17.00 Hammarby IF IF – Ekerö IK 2-5
 Plats: Zinkensdamms IP
 2Tor12 okt20.00Väsby IK HK – Hammarby IF IF 6-5 (sd)
Plats:Vilundaparkens Ishall
 3 Lör 21 okt 16.00Hammarby IF IF – IFK Österåker Vikings HC 3-2 (str)
Plats:Zinkensdamms IP
4Lör28 okt17.30Segeltorps IF – Hammarby IF IF 4-2
Plats:Segeltorpshallen
5Mån6 nov19.00Hammarby IF IF – Sundbybergs IK/Kista HC 9-1
Plats:Zinkensdamms IP
6Sön12 nov12.00Visby/Roma HK – Hammarby IF IF 7-1
Plats:Visby Ishall
7Lör18 nov18.30Hammarby IF IF – Bålsta HC4-3
Plats:Zinkensdamms IP
8 Mån20 nov19.30Ekerö IK – Hammarby IF IF6-3
Plats:Vikingahallen
9 Fre24 nov20.30Hammarby IF IF – Väsby IK HK2-4
Plats:Zinkensdamms IP
10 Lör2 dec17.30IFK Österåker Vikings HC – Hammarby IF IF1-2
Plats:Österåker Sportcentrum
13Sön3 dec12.30Hammarby IF IF – Visby/Roma HK
3-10
Plats:Zinkensdamms IP
11Mån 4 dec19.00Hammarby IF IF – Segeltorps IF6-3
Plats:Zinkensdamms IP
12Lör9 dec14.15Sundbybergs IK/Kista HC –  Hammarby IF IF
0-7
Plats:Tulehallen
14 Mån 18 dec19.55Bålsta HC – Hammarby IF IF8-3
Plats:Bålsta Ishall

tillbaka till seriematcher

Träningsmatcher

MDagDatTidMatchRes
T1Mån11 sep19.30Haninge Anchors – Hammarby IF IF7-0
Plats: Länna Sport Arena (Torvalla IP)
T2Sön17 sep14.00Skärblacka HC – Hammarby IF IF7-3
Plats: Skärblacka, Norrköping
T3Lör23 sep15.30Ekerö IK – Hammarby IF IF
3-2
Plats: Träkvistahallen, Ekerö
T4Sön24 sep14.00Hammarby IF IF – Haninge Anchors
2-3
Plats: Husby Ishall

Herr

-

Hockeyettan Östra Grundserien

Hammarby IF - IF Vallentuna BK

onsdag 24 oktober
19:00 SDC-hallen

Dam

-

Damettan Östra

Haninge Anchors HC - Hammarby IF

tisdag 23 oktober
19:00 Torvalla Ishall

Herr

3 - 2

Hockeyettan Östra Grundserien

Hammarby IF - Segeltorps IF

fredag 19 oktober
19:00 SDC-hallen

Dam

2 - 0

DamEttan Östra

Hammarby IF - Almtuna

söndag 21 oktober
19:50 Zinkendamms Ishall

J20

J20 Div 1 Östra

Göta Traneberg IK - Hammarby IF

måndag 22 oktober
19:30 Stora Mossen

J20-sponsorer

Hockeyskolan 18/19 – Anmälan öppnad

Vaccinerad Klubb

Aktivt under 2016-2019