Styrelse

Årsmötet den  29 juni 2022 valde ordförande och ledamöter som den 12 juli konstituerade sig enligt nedan;

Owe Larsson

Ordförande

Mandat 22/23

Robert Nyqvist

Vice ordförande

Mandat: 22/24
Lagledare A-dam
Kontaktperson Hammarby Ishockeys Veteranlag
Anläggningsfrågor Zinkensdamms IP

Mats Lindewall

Adj Controller

Michael Kender

Styrelsens sekreterare / Ek. admin

Mandat: 22/24
Administration och Ekonomi
Evenemang
Producent Webb-TV A-Herr

Telefon: +46 70 990 2722

Jesper Möller

Ungdomsamsvarig

Mandat: 21/23
Ungddomsansvarig
Admin JR, HG, Camp
Istidsläggare föreningen

Hans Malm

Ledamot

Mandat: 22/24
Anläggningsfrågor – framtid
Hockeyskolan (Kärrtorp)

Telefon: +46 73 973 15 24

Calle Reimers

Ledamot

Mandat: 21/23
Marknad & Kommunikation.

Christer Spångberg

Ledamot / Ek.ansvarig Ungdom

Mandat: 22/23
Ekonomiansvarig Ungdom

Sven Gustafsson

Marknadsansvarig

Mandat: 22/23
Marknad & Kommunikation

Kent Eriksson

Suppleant

Mandat: 22/23
Medieansvarig A-Herr
Kommentator Web-TV Herr

Anders Lidsle

Suppleant

Mandat: 22/23
Evenemang
Äv. Ledamot i Supporterföreningen Bamsingarna K.F.I.B

Revisorer:

N N
N N (revisorsuppleant)

Kontaktmejl: internrevisor@hammarbyhockey.se

Valberedning:

Mia Olsson (sammankallande)
Johan Appelgren
Knut Engqvist

Kontaktmail: valberedning@hammarbyhockey.org

Herr

-

HOCKEYTVÅAN FORTS ÖSTRA B

Åker Strängnäs HC - Hammarby IF

tisdag 31 januari
19:00 Åkers Ishall

Dam

-

Damallsvenskan

Södertälje SK - Hammarby IF

tisdag 31 januari
19:00 Scaniarinken

J20

-

Hammarby IF - Järfälla HC

måndag 30 januari
19:30 Kärrtorps IP

J18

-

J18 ALLETTAN Div 1 ÖSTRA

Mälarö Hockeyförening - Hammarby IF

tisdag 31 januari
19:30 Allhallen

DamJunior

-

Hammarby IF - SDE HF

lördag 4 februari
18:30 Zinkensdamms IP

Herr

4 - 2

HOCKEYTVÅAN FORTS ÖSTRA B

Trångsunds IF - Hammarby IF

fredag 27 januari
19:00 Stortorpshallen

Dam

3 - 1

Damettan Topp 3

Hammarby IF - Haninge Anchors HC

söndag 29 januari
17:30 Zinkensdamms IP

J20

4 - 3

J20 Allettan Östra

Segeltorps IF - Hammarby IF

lördag 28 januari
17:30 Segeltorpshallen

Livestream

J18

1 - 5

J18 ALLETTAN Div 1 ÖSTRA

Hammarby IF - IFK Tumba IK

söndag 29 januari
17:30 Kärrtorps IP

DamJunior

3 - 1

Damjunior Topp 6

AIK - Hammarby IF

fredag 27 januari
20:00 Ulriksdals IP Hall 3