Spelschema och resultat A-lag Damer 2017/2018

Förkval till Play Off till SDHL

1 av 3: 15 sept kl 19.00: Skellefteå AIK – Hammarby IF IF, Skellefteå Kraft Arena: 1-3
2 av 3: 17 sept kl 13.00: Hammarby IF IF – Skellefteå AIK, Husby Ishall 0-1
3 av 3: 18 sept kl 13.00: Hammarby IF IF – Skellefteå AIK 1-2

 

Matcher 2017/2018

Spelplatser, datum och tider preliminära! Omg. 18 och 19 flyttade.

Kärrtorps IP 29 januari kl. 19.00: Hammarby IF IF – Saint Benedict Hockey
All information finns här…

Seriematcherspelschema släpps vecka 34…
Omg 8 flyttad till 20 niv kl 19.00.

ODagDatTidMatchRes
 1 Fre29 sep 18.00AIK IF – Hammarby IF IF 0-1
Plats: Ulriksdals IP Hall 1
 2 Sön 1 okt 20.00 Hammarby IF IF – Almtuna IS 11-2
Plats: Zinkensdamms IP
 3 Ons4 okt 20.00Huddinge IK – Hammarby IF IF 1-4
Plats: Björkängshallen
 4 Ons11 okt20.30Hammarby IF IF  – Södertälje SK 2-1 (sd)
Plats: Zinkensdamms IP
 5 Tor19 okt20.00Hammarby IF IF  – Kallhälls IF 5-0
Plats: Zinkensdamms IP
 6 Sön22 okt 12.30Haninge Anchors HC – Hammarby IF IF 1-11
Plats: Torvalla Ishall
 7 Ons25 okt 20.30Hammarby IF IF  – SDE HF 8-1
Plats: Zinkensdamms IP
 8 Tor2 nov 20.00FLYTTAD! Hammarby IF IF – AIK IF
Plats: Zinkensdamms IP
 9 Mån 6 nov 19.30 Almtuna IS – Hammarby IF IF1-9
Plats: Gränbyhallen
 10 Ons8 nov 20.30Hammarby IF IF  – Huddinge IK 5-1
Plats: Zinkensdamms IP
 11 Sön 12 nov 15.30 Södertälje SK – Hammarby IF IF 0-4
Plats: Scaniarinken
 12 Tor 16 nov 19.30 Kallhälls IF – Hammarby IF IF 1-5
Plats: Kallhälls Ishall
 13 Lör18 nov 16.00Hammarby IF IF  – Haninge Anchors HC9-0
Plats: Zinkensdamms IP
8Mån20 nov19.00Hammarby IF IF – AIK IF5-1
Plats: Zinkensdamms IP
 14 Ons 22 nov20.00SDE HF – Hammarby IF IF 1-5
Plats: Enebybergs Ishall
 15 Sön26 nov 18.00AIK IF – Hammarby IF IF 5-2
Plats: Ulriksdals IP Hall 1
 16 Tor30 nov 20.00Hammarby IF IF  – Almtuna IS 13-0
Plats: Zinkensdamms IP
 17 Ons6 dec 20.00 Huddinge IK – Hammarby IF IF1-4
Plats: Björkängshallen
 18 Mån18 dec 19.00 Hammarby IF IF – Södertälje SK 5-1
Plats: Zinkensdamms IP
 19 Tor14 dec 20.00 FLYTTAD till 2018-02-08
Hammarby IF IF – Kallhälls IF
 x-x
Plats: Zinkensdamms IP
 20 Ons 10 jan 19.00 Haninge Anchors HC – Hammarby IF IF 1-4
Plats: Torvalla Ishall
 21 Lör 13 jan17.00 Hammarby IF IF – SDE HF 3-0
Plats: Zinkensdamms IP
 22 Mån22 jan19.00 Hammarby IF IF – AIK IF3-2
Plats: Zinkensdamms IP
 23 Ons24 jan19.30 Almtuna IS – Hammarby IF IF 0-9
Plats: Gränbyhallen
 24 Lör 27 jan 14.30 Hammarby IF IF – Huddinge IK6-0
Plats: HOVET

 25 Tis 30 jan 20.00 Södertälje SK – Hammarby IF IF 1-9
Plats: Scaniarinken
 26 Sön 4 feb 13.30 Kallhälls IF – Hammarby IF IF 1-6
Plats: Kallhälls Ishall
 19 Tor 8 feb 20.00 Hammarby IF IF – Kallhälls IF 6-0
Plats: Zinkensdamms IP
 27Ons 14 feb 20.00Hammarby IF IF – Haninge Anchors HC 6-3
Plats:  Zinkensdamms IP
 28 Fre 23 feb19.30 SDE HF – Hammarby IF IF 0-2
Plats: Enebybergs Ishall

Träningsmatcher

 

MDagDatTidMatchRes
T1Lör19 aug19.00Hammarby IF IFIF Troja/Ljungby
1 – 7
Plats: Stora Mossen
T2Lör17 sep11.00Linköping HC lag 2 – Hammarby IF IF
2 – 1
Plats: Saab Arena
T3Mån25 sep20.00Hammarby IF IFHuddinge IK
2-0
Plats: Zinkens ishall
T4Fre29 dec19.00Hammarby IF IFSaint Benedict Hockey
 7-1
Plats: Kärrtorps IP
T5Lör10 mar18.00IF Troja/Ljungby – Hammarby IF 2-4
Plats: Ljungby Arena