Spelschema och resultat 2016/2017

Matcher 2016/2017
Spelplatser, datum och tider preliminära! (Uppdaterad 170119)

Träningsmatcher
Prel. spelschema
Dag Datum Match Hall Tid Res
Sön 28 aug VIK Västerås HK – Hammarby IF Mimerhallen 12.50  2-5
Fre 9 sep Almtuna IS – Hammarby IF Metallåtervinning Arena 19.15  1-3
Lör 17 sep AIK 2 – Hammarby IF Ritorps ishall 18.00  4-3 (str)
Fre 23 sep Hammarby IF – Haninge Anchors LW-hallen 19.30  2-2
Sön 25 sep Hammarby IF – Almtuna IS LW-hallen 19.00  3-1
Sön 9 apr Hässelby Kälvesta Team 02 – Hammarby IF Grimsta IP 19.00  3-6
 Prel. spelschema
Omg Dag Datum Match Hall Tid Res
1 Ons 28 sep Hammarby IF – IFK Tumba IK Zinkensdamms IP  19.30  3-0
2 Sön 2 okt Södertälje SK – Hammarby IF Scaniarinken  16.00  3-2 (str)
3 Sön 9 okt Kallhälls IF – Hammarby IF Kallhälls Ishall  13.30  2-0
4 Ons 12 okt Hammarby IF – Almtuna IS Zinkensdamms IP  20.30  3-0
5 Ons 19 okt Hammarby IF – Haninge Anchors HC Zinkensdamms IP  20.30  3-1
6 Sön 23 okt AIK IF – Hammarby IF Ulriksdals IP Hall 1  12.30  2-3
7 Fre 28 okt Hammarby IF – SDE HF SDC-hallen (Sätra)  19.00  2-3 (str)
8 Ons 2 nov IFK Tumba IK – Hammarby IF Ishuset  19.30  0-5
9 Sön 6 nov Hammarby IF – Södertälje SK Uppskjuten till 6/2 2017
10 Ons 9 nov Hammarby IF – Kallhälls IF Uppskjuten till 23/1 2017
11 Sön 13 nov Almtuna IS – Hammarby IF Gränbyhallen  14.30  2-4
12 Ons 16 nov Haninge Anchors HC – Hammarby IF Torvalla Ishall  19.00 3-2 (str)
13 Sön 20 nov Hammarby IF – AIK IF Zinkensdamms IP  20.00  5-2
14 Tor 24 nov SDE HF – Hammarby IF Enebybergs Ishall  20.00  1-2
15 Sön 27 nov Hammarby IF – IFK Tumba IK Zinkensdamms IP  20.00  4-1
16 Tis 29 nov Södertälje SK – Hammarby IF Scaniarinken  19.00 0-1
17 Sön 4 dec Kallhälls IF – Hammarby IF Kallhälls Ishall  13.30  0-5
18 Sön 11 dec Hammarby IF – Almtuna IS Zinkensdamms IP  20.00  1-3
19 Tor 15 dec Hammarby IF – Haninge Anchors HC Zinkensdamms IP  20.30  1-2 (str)
20 Ons 11 jan AIK IF – Hammarby IF Ulriksdals IP Hall 1  19.00  0-6
21 Sön 15 jan Hammarby IF – SDE HF Zinkensdamms IP  20.00  2-4
22 Tis 17 jan IFK Tumba IK – Hammarby IF Ishuset  19.30  2-7
23 Mån 23 jan Hammarby IF – Kallhälls IF Zinkensdamms IP  19.30  0-3
23 Ons 25 jan Hammarby IF – Södertälje SK Zinkensdamms IP  20.30  4-0
24 Lör 28 jan Hammarby IF – Kallhälls IF HOVET (Bajenkvällen)
 14.30  5-0
25 Tor 2 feb Almtuna IS – Hammarby IF Gränbyhallen  19.15  2-7
26 Sön 5 feb Haninge Anchors HC – Hammarby IF Torvalla Ishall  12.30  2-3
23 Mån 6 feb Hammarby IF – Södertälje SK Zinkensdamms IP  19.30  2-1
27 Tor 16 feb Hammarby IF – AIK IF Zinkensdamms IP  20.00  2-3
28 Lör 18 feb SDE HF – Hammarby IF Enebybergs Ishall  19.00  0-1

Herr

-

HOCKEYTVÅAN FORTS ÖSTRA B

Hammarby IF - EJ FASTSTÄLLT

lördag 31 december
23:59 EJ FASTSTÄLLT

Dam

-

Damettan Östra

Almtuna IS - Hammarby IF

lördag 31 december
00:05 Upplands Bilforum Arena

J20

-

J20 DIV 1 ÖSTRA B FORTS

Hammarby IF - EJ FASTSTÄLLT

lördag 31 december
23:59 EJ FASTSTÄLLT

J18

-

J18 Div 1 Östra C

Älta IF - Hammarby IF

onsdag 30 november
20:00 Ältahallen

DamJunior

-

DAMJUNIOR REGION ÖST

Sollentuna HC - Hammarby IF

lördag 3 december
17:30 SVEAB Arena

Herr

6 - 2

HOCKEYTVÅAN ÖSTRA B

Haninge Anchors HC - Hammarby IF

fredag 25 november
19:00 Torvalla Ishall

Dam

2 - 0

Damettan Östra

Hammarby IF - Haninge Anchors HC

onsdag 23 november
19:30 Zinkensdamms IP

J20

4 - 5

J20 DIV 1 ÖSTRA B

Flemingsbergs IK - Hammarby IF

lördag 26 november
17:00 Visättra Ishall

J18

3 - 2

J18 Div 1 Östra C

Tyresö Hanviken Hockey - Hammarby IF

söndag 20 november
17:30 Tyresö Ishall

DamJunior

DAMJUNIOR REGION ÖST

Linköping HC - Hammarby IF

söndag 27 november
14:00 Arena Grosvad